Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dhi Saç Ekimi

blank

Günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak artık hayal olmaktan çıkıyor. Profesyonel anlamda uygulanan saç ekimi ile arzu ettiğiniz sağlıklı ve dolgun saçlara ulaşmanız mümkündür. Avantajlı bir işlem olan dhi saç ekimi ile donör bölgeden alınan greftler bekletilmeden hedeflenen bölgeye transfer edilir. İşlemin bu özelliği saç köklerinin zarar görme ihtimalini en az seviyeye indirerek vücut dışında bekletilmeden hemen nakil edilmesine imkan tanıyor.

Dhi saç ekiminde kullanılan özel uçlu kalemler cildi delerek grefti kanal içerisinde bırakır. Kalem içerisine yerleştirilen greftler istenen alana özenli bir şekilde transfer edilir. Dhi saç ekimi ile ekim işlemlerindeki kalite artarak istenilen yoğun görüntü sağlanır. Saç kısaltmadan uygulamayı gerçekleştiren kişiler günlük hayatlarına kısa sürede dönerler.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi işlemi sırasında hastaların herhangi bir rahatsızlık duymaması için lokal anestezi kullanılır. Ardından uygulama için tercih edilen özel kalem ile saç kökleri tek tek toplanır. Toplanan saç kökleri özel cihaz olarak isimlendirilen kalem içerisine yerleştirilerek deri üzerine nakil edilir. Dhi saç ekimi sırasında doktorun deneyimi son derece önemlidir. Başarı oranını arttırmak amacıyla özel kalemin kafa derisine uygun açılarla batırılması gerekir. Sık ekime imkan tanıyan uygulama gür saçların oluşmasını sağlar.

Dhi saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha çok tercih edilir. Bunun nedeni ise alınan kökler bekletilmeden hedeflenen vergiyi hemen yerleştirilir. Bu durumun iki önemli avantajı bulunur. En önemli avantajı özenli bir şekilde alınan greftlerin vücut dışında fazla tutulmadığı için zarar görmesi engellenir ve medikal kalem yardımı ile açılan kanala hemen yerleştirilir. Sağlıklı kalan greftlerin tutma oranı yükselir.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Dhi saç ekim yöntemini isteyen herkes tercih edebilir. Tıraş olmadan saç ekimin yapılması hastaların bu saç ekim uygulamasına ilgi duymasını sağlamıştır. Saç dökülmesi ve kellik problemi ile karşı karşıya kalan herkes dhi saç ekimi uygulamasını güvenilir bir şekilde tercih edebilir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Saç ekim ameliyatı öncesinde hastaların birtakım hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle alanında başarılı doktor ve klinik seçimi son derece önemlidir. Bu konuda ne kadar hassas davranılırsa istenilen sonuç o kadar başarılı olur. Dhi saç ekimi işlemleri öncesinde kişilerin saç yapısı analiz edilerek gerekli olan greft sayısı belirlenir. Saç ekim işlemleri öncesinde hastaların kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması gerekir. Aynı şekilde hastanın hızlı bir şekilde iyileşebilmesi için sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan da uzak durmak gerekir.

Dhi saç ekim işleminden 1 hafta önce kahve, yeşil çay ve takviye ürünlerin tüketimine ara verilmelidir. Aynı şekilde saç ekim işlemlerinden 1 hafta önce saça jöle, saç şekillendirici ve sertleştirici tarzındaki spreyler sürülmemelidir. Beslenmeye dikkat edilmeli ve gün içerisinde bol bol su tüketilmelidir.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranlar

Gür ve sağlıklı saçların hayal olmadığı günümüzde dhi saç ekimi ile istenilen dolgun saçlar elde edilir. Uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi dhi saç ekimi yöntemini tercih eden kişilerin sayısını her geçen gün artırıyor. Dhi saç ekimi yaptıranlar uygulamanın konforundan ve memnuniyetinden bahsederek duydukları mutluluğu dile getirirler. Dhi saç ekimi konusunda merakı bulunan kişiler işlemi yaptıranlara sorular sorarak fikir sahibi olabilirler. Dhi saç ekimi yöntemini kullanan kişilere işlem hakkında sorular sorarak bilgi sahibi olmak kişilerin doğru kararlar vermesine yardımcı olur.

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Dhi saç ekimi sonrasında hastaların son derece duyarlı davranması gerekir. Yeni ekilen saçlar hassas bir yapıya sahip olduğu için özenli bir şekilde korunmalıdır. işlemin gerçekleştiği 3 günden sonra özel şampuanlarla saçları yıkamak gerekir. Yorucu aktivitelerden uzak kalmak ve saç köklerine zarar verecek darbelerden saçı korumak gerekir. doktor tarafından tavsiye edilen antibiyotikler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İlk günler sırt üstü yatmak daha iyi olacaktır. Çünkü ekimin gerçekleşeceği saçlar üzerinde uyumak o bölgede ödemin oluşmasına neden olabilir.

Dhi saç ekimi sonrasında derici kabuklanmalar görülür. Bu kabuklanmalar iyileşmenin etkisiyle oluşur. 10. günden sonra oluşan kabuklanmalar tamamen biter. Ardından şok döküm olarak adlandırılan saç dökülmesi başlar. Bu durumda herhangi bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur. Çünkü dökülen saçların yerine sağlıklı saçlar çıkacaktır.

Dhi Saç Ekimi Yorumları

Saç dökülmesinden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği dhi saç tekniği ile ilgili birçok yorum bulunur. Başkalarına yardımcı olmak amacıyla deneyimlerini paylaşan kişiler dhi saç ekiminden duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar. Ekilen saçlar çıkmaya başladıktan sonra istenilen görüntünün elde edilmesi kişileri mutlu ediyor. Saçların gür ve sağlıklı çıktığını, herkesin güvenilir bir şekilde bu uygulamayı tercih edebilecekleri tavsiye ediliyor. Dhi saç ekimi ile yeni bir görüntü elde eden kişiler kendilerine olan özgüvenlerinin artığını belirtiyorlar.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatları bazı kriterlere göre belirlenir. Bu nedenle tercih edilen yöntem, kişinin yaşamış olduğu saç problemi, klinik seçimi ve doktorun deneyimi gibi etkenler ücretlendirmeler üzerinde etkili oluyor. Dhi saç Ekim fiyatları kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Greft sayısının çok olması fiyatların artmasına neden olur. Bu nedenle dhi saç ekim uygulamasını yaptırmak isteyenlerin fiyatlar hakkında fikir sahibi olmaları ve belli bir bütçe ayırmaları gerekir.