Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fue Saç Ekimi

blank

Kelliğin kalıcı çözümü olarak tercih edilen fue saç ekimi uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde başarı oranı oldukça yüksektir. 2004 yılından sonra kullanılan bir teknik olan fue saç ekimi hastalar için konforlu bir operasyondur. Son zamanlarda saç ekiminin popüler bir hale gelmesi yeni uygulamaları beraberinde getirmiştir. Fue saç ekimi için donör bölge belirlenir ve buradaki saç kökleri kontrollü bir şekilde alınarak belirlenen bölgedeki kanallara özenli bir şekilde yerleştirilir.

Saç derisine kesi atılmadan yapılan saç ekimi ile istenilen dolgun saçlar elde edilir. Doğru orantıda ve derinlikte açılan kanallar nakil edilen saçların çıkma oranını olumlu yönde etkiler. Başarı oranı yüksek olan fue saç ekimi ile gür saçlara kavuşmak hayal olmaktan çıkıyor.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde kullanılan uygulamalardan biri de fue saç ekimidir. Hedeflenen bölgeden toplanan saç kökleri açık ve seyrek olan bölgeye herhangi bir kesi izi atılmadan transfer edilir. Uygulama sırasında lokal anestezi kullanıldığı için işlem sırasında hasta var herhangi ağrı hissetmezler. Son derece avantajlı bir uygulama olan fue saç ekimi ile ihtiyaç duyulan miktarda saç kökü açılan kanallara özenli bir şekilde yerleştirilir.

Fue saç ekiminin ilgi görmesinin en önemli nedeni ise işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamasıdır. Bu uygulama sayesinde ekilen saçlara doğal bir görünüm kazandırılır.

Fue Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saçı dökülen, saç seyrelme problemi yaşayan ve kellik sorunu ile yüz yüze kalan herkes fue saç ekimi uygulamasından yararlanabilir. Uygulamanın gerçekleşebilmesi için öncelikle donör olarak belirlenen alanda yeterli miktarda kıl kökünün bulunuyor olması gerekir.

Fue Saç Ekimi Yöntemi

Fue bir diğer ismi ile foliküler ünite ekstraksiyonu yeni geliştirilen bir saç ekim yöntemidir. İlk önce Amerika’da uygulanmaya başlanmış ardından tüm dünyada yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Uygulanan diğer saç ekim yöntemlerine göre istenilen yoğun ve doğal görünümü kısa sürede sağlıyor. Fue saç ekimi sırasında belirlenen bölgedeki saçlar özel bir alet yardımıyla toplanır ve açılan kanallara transfer edilir. İstenilen başarı oranını yakalamak için kanalların düzgün açılması ve yönünün iyi belirlenmesi gerekir.

Saç Ekim yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri fue saç ekimidir. Uygulamanın en büyük avantajı ise kökler tek tek ve özenli bir şekilde çıkarılır. Böylece cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalmaz. Donör bölgede açılan küçük delikler iki gün içerisinde tamamen iyileşir.

Fue Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle talep ettiği uygulama hakkında fikir sahibi olması ve tüm prosedürleri bilmesi gerekir. Fue saç ekimi konusunda uzman görüşü oldukça önemlidir. Saç ekim uygulamaları öncesinde kişilerin yaşı, greft kalitesi, donör bölgedeki saçların yoğunluğu gibi hususlar tek tek kontrol edilir. Ayrıca ne kadar saç ekimine hastanın ihtiyaç duyduğu da belirlenir. Fue saç ekimi öncesinde hastaların kan sulandırıcı ilaçlar ile zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerekir.

Fue Saç Ekimi Yaptıranlar

Geliştirilmiş bir uygulama olan fue saç ekimi saç seyrelmesi ve kellik sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Uygulamanın cilt yüzeyinde herhangi bir kesi izi bırakmaması ve doğal bir görünüm sağlaması fue saç ekimi yaptıranların sayısında her geçen gün artış sağlıyor. Fue saç ekimi yaptıranlar işlem sonrasında duydukları memnuniyeti dile getirerek güvenilir bir uygulama olmasından dolayı herkesin tercih edebileceğini söylüyor.

Fue Saç Ekimi Tavsiyeleri

Fue saç ekimi yaptırmak isteyenlerin bazı tavsiyeleri göz önünde bulundurması gerekir. Bu doğrultuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus deneyimli uzmanlardan yardım alınmalıdır. Tercih edilen uzman deneyimli olması istenilen başarıyı yükseltecektir. Fue saç ekimi öncesinde yapılacak işlemler için doğru analizler yapılmalıdır. Ekim işlemlerinden sonra hastaların hassas olan saç köklerine karşı özenli davranılması tavsiye edilir.

Fue Saç Ekimi Sonrası

Yeni transfer edilen kökler hassas olacağından dolayı saç ekim işlemlerinden sonra uygulamanın gerçekleştiği bölgeyi her türlü travmadan korumak gerekir. Bu nedenle hastanın kaliteli bir iyileşme süreci geçirmesi oluşacak ödemi önler. Fue saç ekimi sonrasında hastalar doktor tarafından verilen ilaçları kullanmalı ve hafif yemekler tüketmelidir. Hızlı bir iyileşme süreci için alkol ve sigara gibi alışkanlıklardan uzak durmak gerekir.

Fue Saç Ekimi Yorumları

Fue saç ekimi ile ilgili forum sitelerinde birçok yorum bulunur. Yapılan yorumlardan uygulamanın son derece güvenilir ve kaliteli olduğu anlaşılıyor. Özellikle doğal bir görünüm kazanmak isteyen kişilerin başvurabileceği fue saç ekimi konforlu bir uygulamadır. Fue saç ekimi ile ilgili aklında soru işareti bulunan kişiler yapılan yorumları okuyarak saç ekimi ile ilgili fikir sahibi olabilir. Ayrıca yapılan yorumlardan yola çıkarak işlem öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmeli konuları hakkında da bilgi sahibi olunabilir.

Fue Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekim fiyatları hakkında sabit bir fiyat bulunmuyor. Fiyatlar daha çok kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Bunun en önemli nedeni ise hastaların yaşadığı kellik ya da saç dökülme problemi tamamen kişiseldir. Bu doğrultuda kişiye özel fiyat politikası uygulanıyor.

Fue saç ekimi fiyatlarını belirleyen kriterler kişilerin ihtiyaç duyduğu greft sayısı, uzman doktorun deneyimi ve tercih edilen kliniğin hizmetleri belirleyici oluyor.