Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kadınlarda Saç Ekimi

blank

Erkekler kadar kadınlarda saç dökülme problemi yaşıyor. Özellikle başın üst kısmında bulunan açıklık ciddi rahatsızlığa neden olur. Bu görüntü kadınları hem psikolojik olarak hem de sosyal yönden olumsuz etkiler. Fakat günümüz teknolojisi ve kullanılan yöntemleri sayesinde gür ve dolgun saçlar hayal olmanın ötesini geçiyor ve saç ekimi başarılı bir şekilde uygulanıyor. Kadınlarda saç ekimi ile sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak mümkündür.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar yeni görüntüleri ile pozitif bir etkiye sahip olurlar. Bu doğrultuda kalıcı bir çözüm olan saç ekimi saç dökülme problemi yaşayan kadınların kurtarıcısı oluyor. Kadınlarda saç ekimi kişiye özel tedavi yöntemleri ile planlanır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar tarafından daha çok tıraşsız saç ekim yöntemleri tercih edilir. Saçlar kestirmeden seyrek olan alanlar kontrollü bir şekilde saç ekimi ile doldurulur. Kadınlarda saç ekimi yapılırken öncelikle bölge belirlenir ve buradaki güçlü saç kökleri özenli bir şekilde toplanarak açılan kanallara yerleştirirler. Transfer edilen sağlıklı saçlar daha çok fue ya da dhi saç ekim yöntemi ile uygulanır. Kullanılan bu yöntemlerin en büyük avantajı saç ekimi uygulamaları sırasında saçta herhangi bir kısaltma işleminin yapılmamasıdır.

Saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalan kadınlar erkeklere göre daha avantajlı sayılırlar. Çünkü kadınlarda saç dökülmesinden ziyade saç seyrelmesi görülür ve seyrelen alanlar istenilen sıklıkta yeniden saç ekim yöntemi ile doldurulabilir. Kadınlarda saç ekimi işlemi sırasında daha çok ense bölgesindeki sağlıklı saçlar greft olarak alınır.

Kadınlardaki Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi erkekler kadar kadınların da kabusudur. Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri içerisinde öncelikle genetik ve hormonal yakınlıklar yer alır. Genetik faktörler doğrultusunda kadın tipi saç dökülmesi yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. Tepe noktasında saçlarda seyrelme görülür. Özellikle saç ayrım çizgisinde estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkar. Genetik faktörler dışında kadınlarda görülen hastalıklar ve kullanılan ilaçlar da saç dökülmelerine neden oluyor. Vitamin ve mineral eksikliği saç dökülmelerini tetikleyebilir. En çok A ve E vitamin eksikliği saçı olumsuz etkiler. Deri hastalıkları, kozmetik ürünler ve yaşanılan stres ve sıkıntıda saç kayıplarına yol açıyor.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılır Mı?

Erkekler yaptırdığı gibi kadınlarda saç ekimi yaptırabilir. Cinsiyet ayrımının olmadığı saç ekiminde önemli olan alanında uzman bir yetkiliden yardım almaktır. Kadınların da yaşadığı sorunlardan biri olan saç dökülme problemi günümüz imkanları doğrultusunda tedavi edilerek istenilen gür ve dolgun saçlar elde edilir. Kadınların ense ya da vücudunun farklı noktalarında alınan güçlü kökler seyrek ve açık olan alanlara başarılı bir şekilde transfer edilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

Kadınlarda saç ekimi işlemi öncesinde bir ön muayene yapılır. Yapılan incelemeler sonucunda kişinin herhangi bir hastalık taşımaması ve saç ekim işlemine uygun olması kontrol edilir. Donör bölgenin neresi olacağına karar verilir ve saç ekim işlemi sırasında kullanılacak yöntem belirlenir. Saç ekim uygulaması öncesinde kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi istenir. Bu doğrultuda kan sulandırıcı ilaçlar ve takviye ürünleri ara vermek gerekir.

Saç ekim öncesinde dikkat edilecek hususlar kadar saç ekim sonrası da önemli bir konudur. Yeni ekilen saç kökleri hassas olacağından dolayı yorucu aktivitelerden ve darbelerden korumak gerekir. İlk 3 gün saçı su ile temas ettirmemek gerekir. Saç ekilen bölgede kabuklanmalar ve kızarıklıklar görülebilir. Bunlar geçici durumlardır. Doktor tarafından tavsiye edilen ilaç ve antibiyotikler düzenli kullanılmalıdır. Uyku sırasında sırtüstü uyumak ekim bölgesindeki saçların yerleşmesi bakımından önemlidir. Saçların yıkanması aşamasında özel olarak tavsiye edilen şampuanlar kullanılmalıdır.

Kadınlarda Saç Ekimi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrasında hassas bölgeyi korumak adına bazı hususlarda dikkatli davranmak gerekir. Kadınlarda saç ekimi sonrası saç köklerine zarar verecek faaliyetlerden uzak durulmalıdır. Stres ve gergin ortamlardan uzak durulmalı. Saç ekim uygulamasından sonra cinsel ilişkiden kaçınılmalı ve doktor tarafından tavsiye edilen antibiyotikler kullanılmalıdır. İyileşme sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesi için sigara ve alkolden uzak durmak kahve tüketimini ise azaltmak gerekir. Uygulamadan İlk birkaç günü sırtüstü uyumak ekim alanlarında görülecek ödemleri azaltır.

Kadınlarda Görülen Saç Dökülmesi Korunma Yolları

Saç dökülmelerini engellemek için kullanılan ürünlerin kaliteli ve saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içermesi gerekiyor. Bu nedenle periyodik aralıklarla saçın bakıma ihtiyacı bulunur. Bu doğrultuda saç mezoterapisi son derece ideal ve takviye bir destektir. Profesyonel yardım almak saçın sağlıklı ve güçlü olmasına katkı sağlar. Alınan profesyonel yardımlarla saçın ihtiyacı olan eksiklikler belirlenir ve bu doğrultuda destekleyici işlemler uygulanır.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları

Kadınlarda saç ekimi sonuçları içerisinde büyük bir memnuniyet ve psikolojik rahatlık bulunur. Seyrek saçlar yerini dolgun ve gür saçlara bırakacağından dolayı bu durum kişilerin özgüvenini arttırdığı gibi sosyal ilişkilerini de geliştirir.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirmek isteyen kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de saç ekim fiyatlarıdır. Kadınlar bölgesel olarak saç kaybı yaşadıklarından dolayı ekim işleminin gerçekleşeceği bölgenin genişliği saç ekim fiyatlarını etkiler. Kadınlarda saç ekimi fiyatları üzerinde tercih edilen klinik ve doktorun deneyimi etkili oluyor.