Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

blank

Günümüzde kullanılan medikal malzemeler sayesinde saç dökülmelerini yavaşlatmak ve saçları canlandırmak mümkündür. Bu nedenle farklı özelliklere sahip yöntemler tercih edilir. En çok kullanılan yöntemlerden birisi de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asitlerin özel olarak hazırlanıp saçlı deriye enjekte edilmesidir. Bu işlem sayesinde saçlar canlı, parlak ve dolgun görünür.

Saç köklerini besleyen bileşenler incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlayarak saça dolgun bir görünüm verir. Çevresel faktörler ve insan vücudunda meydana gelen değişikliklerden en çok etkilenen bölge saçlardır. Bu nedenle saç koruyucu önlemlerden biri olan saç mezoterapisi ilk tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Saç Mezoterapisi Nedir

Saçın uzamasını ve beslenmesini sağlayan saç mezoterapisi için özel bir karışım hazırlanır. Hazırlanan karışım içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu manganez, selenyum, potasyum, demir, kalsiyum ve iyot gibi vitamin ve mineraller bulunur. Bu özel karışım ince uçlu iğneler yardımıyla deriye enjekte edilerek beslenmesini sağlar. Saç ve kafa derisi için büyük bir role sahip olan mezoterapi sayesinde saç dökülmeleri önlenerek saçlar kökten beslenir.

Saç mezoterapisi saç dökülmelerini önlediği gibi saçta görülen kepek problemini de ortadan kaldırır. Mezoterapi için kullanılacak vitamin ve mineraller kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir. Böylece kullanılan yararlı elementler saçın görünümüne önemli ölçüde etkileyerek büyümesini sağlar.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır

Uzman kişiler gözetiminde yapılan saç mezoterapisi öncelikle kişinin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan analiz ve değerlendirmeler ile başlar. Bu doğrultuda yararlı olduğu kanıtlanan ve saç büyümesinde etkili rolü bulunan b grubu vitaminleri tercih edilir. Bu doğrultuda bakır çinko hidrolik asit Amino asitler koenzim büyüme faktörü gösteren bir işlemler özel mezo kokteyl olarak hazırlanır. Kişiye özel hazırlanan bu karışımlar ile maksimum sonuçlara ulaşmak hedeflenir. Saç mezoterapisi ile saç dökülmesi önlenir, saçlar uzamaya başlar ve keratin lifleri meydana gelerek saçlar güçlü hale gelir.

Saç mezoterapisinde hazırlanan etkin maddeler özel olarak üretilen şırıngalar yardımı ile deri altına enjekte edilir. Saç mezoterapisi 30 dakika içerisinde gerçekleşir ve ilk uygulamadan itibaren etkili sonuçlar görülür.

Saç Mezoterapisi Öncesi Ve Sonrası

Günümüz insanlarının yaşadığı en büyük sağlık sorunlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan saç dökülmesi problemine karşı geliştirilmiş saç mezoterapisi önemli bir yere sahiptir. Mezoterapi öncesinde uzman kişiler gözetiminde yapılan analizler sonucunda saçı ve saç derisini ihtiyacı olan vitamin ve mineraller belirlenerek bu doğrultuda mezoterapi kokteyl hazırlanır. İşleme geçmeden önce saç derisi yıkanarak kir ve yağlardan arındırılır. Hazırlanan özel karışım ince uçlu şırıngalar aracılığıyla saç derisine nakil edilir.

Saç mezoterapisi kolay bir tedavi olduğu için hastalar uygulama sonrasında normal yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Mezoterapi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus 6-7 saat boyunca kafanın su ile temas etmesini engellemek olacaktır. Bunun dışında herhangi bir özel durum uygulanmasına gerek yok.

Saç Mezoterapisi Ekşi

Ekşi sözlükte mezoterapi ile ilgili önemli bilgiler yer alır. Saç mezoterapisi kişinin ihtiyacı doğrultusunda ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri takviye edilmesidir. Takviye işlemi öncesinde testler yapılır ve kişilerin kansızlık, hormonal bozuklukları tespit edilerek doğru karışımlar hazırlanır. Mezoterapi uygulaması kişilerin ağrı eşiğine bağlı olarak ağrısız ya da ağrılı olarak değişkenlik gösterir. Mucizevi bir karışım olan mezoterapi kokteyl içerisinde saçın ve derinin ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit gibi bileşenler yer alır.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saçlar genetik ve çevresel faktörlerden dolayı hemen etkilenebilecek bir yapıya sahip olduğundan dolayı düzenli olarak bakım yaptırmakta fayda vardır. Bu nedenle saçlar her gün yıkanmalı ve periyodik aralıklarla mezoterapi yöntemi ile desteklenmelidir. Saç mezoterapisinin başlıca faydaları şu şekildedir:

  • Saç köklerini besleyerek saç dökülmesini engeller.
  • Saçların canlı ve gür görünmesine yardımcı olur.
  • Mezoterapi yöntemi ile saç derisinde bulunan hücreler uyarılarak saçların hacimli ve güçlü olması sağlanır.
  • Mezoterapi sayesinde saç derisindeki kan akışı düzene girerek saç kökleri daha canlı görünür.
  • Saçın kalitesini arttıran mezoterapi kepek gibi sorunları da yok eder.
  • Saç mezoterapisi için hazırlanan vitamin mineral aminoasit maddeleri kişiye özel hazırlanır.
  • Güvenilir bir uygulama olduğu için belirli aralıklarla yapılabilir.

Saç Mezoterapisi Yaptıranlar

Saç kökleri uyarılarak uygulanan mezoterapi yöntemi ile saçlar kalın, dolgun ve canlı bir görünüme kavuşur. Saç mezoterapisi sayesinde saç dökülmesinin önüne geçildiği ve istenilen başarılı sonucun elde edildiği gözlemlenir. Bu durum saç mezoterapisi yaptıranların sayısında her geçen gün artış sağlıyor. Saç mezoterapisi yaptıranlardan mezoterapi ile ilgili fikir alışverişinde bulunulabilir. Böylece mezoterapi hakkında merak edilen tüm sorular cevaplanmış olur ve insanların merakları giderilir. Yine saç mezoterapisi yöntemine başvuran kişilerin deneyimlerinden yola çıkarak işlem öncesinde ve sonrasında hangi hususlara dikkat edilmeli ve uygulama fiyatları hakkında tüm bilgiler alınabilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatı

Saç mezoterapisi ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Küçük dozlarda hazırlanan karışımlar mikroenjeksiyon yöntemi sayesinde saç köküne transfer edilir ve saç derinlemesine beslenerek ihtiyaç duyulan vitaminlerle desteklenir. Saç mezoterapi fiyatları kişilerin yaşına, saç özelliğine, uygulama alanının genişliğine ve seans sayılarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Saç mezoterapi fiyatlarını öğrenmek isteyenler bu konuda ilgili sağlık kuruluşları ile irtibata geçerek güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir.