Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Safir Saç Ekimi

blank

Teknolojik gelişmeler birçok alanda hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu teknolojik cihazlar saç ekimi noktasında da epey yol kat etmiştir. Saç ekiminde modern yöntemlerin kullanılması daha kolay uygulanabilen ve daha doğal saçlara sahip olmayı mümkün hale getirmektedir. Safir saç ekimi uygulamaları günümüzde Fue tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Fue tekniğinde saç köklerinin yerleştirileceği kanallar kıymetli bir cevher olan safirden üretilen uçlar kullanılarak açılmaktadır. Bundan dolayı bu tekniğe safir saç ekimi denilmektedir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Klasik fue saç ekimi yönteminde kullanılan slit metal uçlar daha geniş ve büyük kanalların açılmasına neden olur bu durum iyileşme sürecini uzatır. Çok değerli bir maden olan safirin kanal açma uçları olarak kullanılması daha küçük mikro kanallar açılmasına olanak Sunar Bu sayede kabuklanma daha az ve iyileşme süreci ise daha hızlı bir şekilde olmaktadır. Safir saç ekimi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Anestezi uygulanan bölgeye 0.6 ile 0,8 milimetre arasında değişen uçlar kullanılarak bunlar bölgeden greftler alınır ve alınan bu greftler Ekim yapılacak alana açılan kanallara belli bir açıda ve yoğunlukta olacak şekilde yerleştirilmektedir.

Safir saç ekimi uygulamasında ekilen saçların açısı yönü ve sıklığı saçın görünümünü etkileyeceği için bu noktalara dikkat etmek gerekir. Safir saç ekimi uygulamasında kanal açma işlemleri 1 ila 1,5 milimetre arasında değişen Keskin pürüzsüz safir uçlar kullanılmaktadır. Bu sayede uygulamayı yapan kişiler daha az acı ve ağrı hissederler.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir saç ekimi uygulaması kullanılan safir uçlar sayesinde antibakteriyel özelliğe sahiptir. Pürüzsüz sert ve dayanıklı uçlar kanal açma işlemlerini kolaylıkla yapmaya olanak sunmaktadır. Safir saç ekimi uygulamasında açılan kanallar çok daha küçük olduğu için sık bir şekilde saç ekimi yapmaya olan sunar. Saçların sık ekilmesi daha doğal bir görünümün oluşmasını sağlayacaktır.

Deri altına dağ sıvı enjekte edileceği için uygulama sonrasında ödem oluşumu daha düşük seviyede kalacaktır. Safir saç ekimi uygulamasında kanalların çok küçük olması iyileşme sürecinin hızlı geçmesine imkân verir. Deri üzerinde kabuklanma minimum seviyede olacağı için pürüzsüz bir iyileşme süreci sunması avantajlar arasında sayılır.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Saç ekiminde son yıllarda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan safir saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre oldukça yeni ve avantajlıdır. Safir bıçakların kanal açma ula nasıl olmasından dolayı sakal bıyık ve kaş ekiminde de oldukça yaygın kullanılmaktadır. İyileşme sürecinin diğer yöntemlere göre daha hızlı bir şekilde geçmesi yoğun bir şekilde tercih edilmesine neden olmuştur. Metale karşı alerji oranı yüksek olduğu için safir uçlar kullanılarak yapılan saç ekimi uygulamalarında alerjik tepki oluşması neredeyse imkânsızdır.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir saç ekimi uygulamasında elde edilecek sonuçlar uygulama aşamaları ve uygulama sonrası birçok avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Bu avantajlar safir saç ekimi uygulamasını önemli hale getirmektedir. Yüzey alanı çok küçük olduğundan dolayı mikropların tutunma ihtimali az olacaktır. Bundan dolayı enfeksiyon riski ciddi seviyede azalacaktır. Diğer uygulamalara göre safir saç ekimi konforlu bir iyileşme sürecini garanti etmektedir. Uygulama sonrasında kişinin iyileşmesi hızlı olacağı için günlük hayata dönme suresi de kısa olacağı için konforlu ve rahat bir imkân sunmaktadır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir saç ekimi hastane ortamında yapılması gereken cerrahi bir uygulamadır. Lokal anestezi altında uzman doktorlar tarafından ameliyathane koşullarında yapılması tercih edecek kliniğin bu yeterliliklere sahip olması önemlidir. Doktor seçimi de klinik seçimi kadar önemli bir yer teşkil eder. Tecrübeli ve uzman doktorlar tarafından ince ve dayanıklılığı safir yapıdaki uçlar kullanılarak açılan kanallara saçların ekilmesi safir saç ekimi uygulamasının en belirgin farkıdır.

Uygulamada kullanılan greft sayısına göre 6 ila 8 saat arasında değişen sürelerde uygulama yapılmaktadır. 1 günlük hassasiyet sürecinden sonra 3 gün içerisinde işe dönme suresi bulunmaktadır. Uzun ömürlü saçlara sahip olmak isteyen kişiler dört mevsim ve hastanede yatış yapmadan safir saç ekimi uygulamasını yaptırabilirler.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Safir saç ekimi cerrahi bir uygulama olduğundan dolayı öncesinde kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmesi alkol ve sigara tüketiminin ise bırakılması gerekir. Kullandığınız ilaçlar ile ilgili uygulamayı yapacak olan doktorun ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi sağlığınız ve uygulama başarısı için önemlidir. Uygulama öncesinde saç çizgisinin belirlenmesi Ekim yapılacak greft sayılarının tespit edilmesi gerekir. Ön saç çizgisinin belirlenmesi uygulamanın hangi şartlarda yapılacağı ayrıntılı olarak planlanmalıdır.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Safir saç ekimi sonrasında saçların tutunma süresi boyunca bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İlk gün kesinlikle saçların yıkanmaması ilk 3 gün güneş ışınlarına karşı saçların korunması önemlidir. Saç ekimi yapılan bölgelere kesinlikle hiçbir şeyin temas etmemesi ve darbe almamasına özen gösterilmesi gerekir. Safiye saç ekimi uygulamasının başarılı olması için ilk 3 gün sigara çay kahve ve alkol gibi ürünlerin tüketilmemesi ve uyuşturucu kullanımının kesinlikle yapılmaması gerekir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi uygulamayı yapacak olan klinik ve doktora göre değişkenlik göstermekle beraber asıl belirleyici olan toplanan greft sayılarına göre değişir. Ayrıca uygulanacak alan büyüklüğü ve kıl köklerinin toplanacağı yere göre de fiyat değişmektedir.