Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sakal Ekimi

blank

Erkekler için estetik değere sahip olan sakal oldukça önemlidir. Bu doğrultuda sakal bölgesinde eksikliği bulunan kişiler sakal ekimi ile istenilen yoğunluğu elde edebilir. Sakalda görülen yoksunluk erkekleri estetik açıdan kaygıya düşürür ve bu durum kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan rahatsız eder. Özgüven eksikliğine neden olan sakal problemi günümüzde geliştirilen yöntemler sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Sakal ekimi ile ilgili farklı yöntemler geliştirilmiş ve bu yöntemler içerisinde en çok tercih edileni ise fue ekimdir. Tıpkı saç ekimi gibi belirlenen donör bölgeden alınan kıl kökleri sakal bölgesine transfer edilir.

Sakal ekimi için tercih edilen fue yöntemi cilt yüzeyinde herhangi bir ize neden olmaz. İz bırakmaması bu yöntemi tercih edilmesini sağlıyor. Sakal ekimi için daha çok ense bölgesi donör bölge olarak seçiliyor.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır

Sakal ekimi öncesinde kullanılacak yöntemin belirlenmesi gerekir. Bu doğrultuda daha çok fue ekim yöntemi tercih edilir. Kalın ve canlı köklerin bulunduğu döner bölge belirlendikten sonra buradan belli sayıda greft toplanır ve nakil edilecek alana yerleştirilir. Estetik açıdan herhangi bir özellik içermeyen ense bölgesinde bulunan kıl kökleri donör bölge olarak kullanılır. Sakal ekimi için ekilmenin gerçekleşeceği alan düzgün bir şekilde çizilir. Doğru açılarla ve kıl köklerinin kalınlığına göre kanallar açılır. İnce uçlu cihazlar yardımıyla toplanan greftler açılan kanalları yerleştirilir. Ekim işlemi bu şekilde tamamlanmış olur.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası

Sakal ekimi öncesinde hastaların referans ve deneyim sahibi uzman hekim seçimi yapması gerekir. İşlem öncesinde yapılan ön muayene sonucuna göre kullanılacak yöntem ve işlemin nasıl gerçekleşeceği hakkında fikir alışverişi yapılır. Sakal ekimine karar veren hastalar bir hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçlar takviye ürünlerden uzak durmalıdır. Aynı şekilde iyileşme sürecini olumsuz etkileyen sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden de uzak durmak gerekir.

Estetik medikalin en önemli getirilerinden biri olan sakal ekimi sonrasında hastaların süreci doğru yönetmesi gerekir. Sakal ekimi sonrası yüzde görülen kızarıklık ve kabuklanmalar geçici durumlardır. Kabuklanmalar aynı zamanda iyileşmenin göstergesidir. Ekim işlemi sonrasında ilk 1 hafta hassas bölgeyi korumak gerekir. Özellikle ilk 3 gün dinlenmek iyileşme sürecini hızlandırır. Kıl köklerinin deformasyona uğramaması için spor ve bazı egzersizlerden uzak durmak gerekir. Sakal ekiminde tıpkı saç ekimi gibi şok dökülme olarak adlandırılan sakalların dökülme evresidir. Bu evrede tedirgin olmamak gerekir. Çünkü normal bir durum olan şok dökülme sonrasında dökülen kıl kökleri yeniden sağlıklı bir şekilde çıkmaya başlar.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Sakal Ekim işlemi sırasında açılacak olan kanalların yapısı çok önemlidir. Bu nedenle doğru bir açı ile belirlenen kanallar işlem sonrasında doğal bir görüntü sağlar. Sakal ekimi için açılacak olan kanalların uzman ve deneyimli kişiler tarafından belirlenmesi büyük avantaj sağlar. Deneyimli doktorlar tarafından sakal ekimi işlemi sırasında doğal eğim önemlidir ve bu nedenle 30-35 derecelik açılarla uygulanır.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal ekimi sonrasında sakal bölgesinde bulunan kıl köklerinin ekilen alana başarılı bir şekilde yerleşmesi için hassas davranmak gerekir. Bu nedenle işlem sonrasında sakal bölgesine zarar verecek kişisel bakım ürünlerinden uzak durmak gerekir. Sakalları tıraş etmede sadece makas kullanılır. Makine kullanımı için 3-4 ay beklemek gerekir. İşlemin gerçekleştiği ilk 1 hafta önemlidir. Bu doğrultuda doktor tarafından tavsiye edilen tüm hususlara özenli bir şekilde uymak gerekir. Ekilen sakalların zarar görmemesi için belli bir süre sırt üstü uyumak gerekir.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Genetik ve çevresel faktörlerden dolayı birçok kişi sakal ve bıyık çektirerek estetik ve çekici bir görünüm kazanır. Sakal, bıyık ekim işlemini gerçekleştiren kişilerin yaptığı yorumlardan uygulamanın konforlu ve ağrısız olduğunu dile getirirler. Ayrıca sakal ekimi yaptıranlar işlemden duydukları memnuniyeti dile getirerek psikolojik ve sosyal açıdan ne kadar rahatsızlıklarını anlatırlar. Yapılan yorumları okumak bu konuda merakı bulunan kişilerin fikir sahibi olmasını sağlar.

Sakal Ekimi Ekşi

Ekşi sözlük olarak bilinen sayfadan sakal ekimi ile ilgili bilgiler yer alır. Sakal ekimi sakal bölgesinde bazı nedenlerden dolayı bölgesel ya da belli kısımlarda görülen açıklıktan dolayı tercih edilir. Sakal ekimi işlemi saç ekim yöntemine benzer. Sakal için alınacak kökler ense bölgesinden ve elmacık kemikleri üzerinden alınır. Sakal ekimi ve sakal ekim fiyatları hakkında birçok bilginin yer aldığı ekşi sözlük fikir açısından önemli bir sayfadır.

Sakal Ekimi Tavsiye

Sakal ekimi işlemini yaptıranlar deneyimlerinden yola çıkarak bu yöntemi kullanmak isteyenlere birtakım tavsiyelerde bulunurlar. Yapılan tavsiyelere baktığımız zaman en çok vurgulanan konunun doktor seçiminde deneyimin önemi olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde sakal ekimi işlemi sırasında kullanılacak yöntem de başarı oranını doğrudan etkiler. Uygulama sonrasında hastaların ekim yapılan alanı özenli bir şekilde koruması tavsiye edilir.

Sakal Ekimi Fiyat

Erkekler için estetik bir görünüm kazanmak adına sakal bölgesine uzmanlar gözetiminde sakal ekimi yapılır. Sakal ekimi fiyatları nakil edilen greft miktarına ve ekim işleminin gerçekleşeceği alanın genişliğine bağlı olarak belirlenir. Bunun dışında tercih edilen klinik ve doktorun deneyimi de fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. Sakal ekimi yaptırmak isteyenler bu konuda profesyonel uzman yardımı almalıdır.