Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Tıraşsız Saç Ekimi

blank

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız saç ekimi isminden de anlaşılacağı üzere saç ekim işlemleri sırasında saçların üst kısımları, yan ve arka tarafları tıraş edilmeden saç ekimi yapılır. Uygulanan bu yöntem de sadece bölgedeki alan tıraş edilir. Daha çok uzun saçlı kişiler tarafından tercih edilen tıraşsız saç ekimi yöntemi sonrasında saç ekimi ile ilgili herhangi bir ize rastlanmaz. Deneyimli ve uzman kişiler tarafından uygulanan tıraşsız saç ekim uygulaması sırasında kişinin ya da doktorun tavsiyesi üzerine dhi ya da fue saç ekim yöntemleri kullanılır.

Tıraşsız saç ekimi öncesinde hastanın kullanılacak yönteme uygunluğu için değerlendirme yapılır ve değerlendirme yapılır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda fue saç ekim yöntemi tek seansta gerçekleşir ve greftler hedeflenen bölgeye ekilir. Aynı şekilde dhi saç ekimi de tek seansta gerçekleşir ve yaklaşık 3000 adet greft açılan kanallara medical kalem aracılığı ile yerleştirilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi için öncelikle hastanın saç ve deri özellikleri analiz edilir ve doğru yöntemlerle tedavi süreci başlatılır. İşlem öncesi hastanın herhangi bir ağrı hissetmemesi için hedeflenen bölgeler lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından planlama aşamasına geçilir ve saç ekim çizgisi tasarlanır. Kullanılacak yöntem doğrultusunda donör bölge tıraş edilerek greftler toplanır. Doğru bir şekilde toplanan greftler açılan kanallara doğru açılarla yerleştirilir. Açının en iyi şekilde ayarlanması ortaya çıkacak doğal görüntünün seyrini olumlu etkiler.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri

Tıraşsız saç ekim yöntemleri içerisinde fue ve dhi saç ekim teknikleri bulunur. Her iki uygulama da tek seansta gerçekleşir. Dhi saç ekim yönteminde Özel ince uçlu kalem kullanılır. Donör bölgeden alınan saç kökleri kalem içerisine yerleştirilir ve seyrek alanlara transfer edilir. Dhi saç ekim yönteminin en önemli avantajı toplanan saç kökleri bekletilmeden hemen yeni yerlerine nakil edilir. Fue yöntemi ile de maksimum 4000 adet greft alınır ve hedeflenen alanlara yerleştirilir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Faydaları

Konforlu bir uygulama olan tıraşsız saç ekimi hem kadınların hem de erkeklerin beklentisine en iyi şekilde karşılıyor. Uygulama sayesinde pek çok kişi sosyal yaşamdan da sevdiklerinden uzaklaşmadan günlük hayatını devam ettirebiliyor. Kısa sürede sağlıklı ve gür saçlara kavuşan kişilerin saç ekimi işlemi gerçekleştirdiği anlaşılmaz. Bu nedenle saç ekim işleminin gizli kalmasını isteyen kişiler daha çok tıraşsız saç ekimi yöntemini tercih ediyor. Bu durum en çok da kadınların saç ekim sürecini olumlu yönde etkiliyor. Tıraşsız saç ekimi ile hastalar yaşam kalitesinden herhangi bir ödün vermeden saç sorununu gideriyor hair.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimlere Yapılır?

Saçlarının kesilmesini istemeyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen tıraşsız saç ekimi son dönemlerin en çok tercih edilen uygulamasıdır. Bu yöntem seyrek saçlılar ve saç kaybı yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle saç ekim işlemlerini gizli tutmak isteyen kişiler bu yönteme başvuruyorlar.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Tıraşsız saç ekim yöntemi sayesinde saç ekimi yapıldığı pek anlaşılmaz. Bu nedenle saç ekimi sonrasında insanlar sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde dönebilirler. Tıraşsız saç ekimi birçok yönteme göre başarılı sonuçlar verir.

Tıraşsız Saç Ekimi Dezavantajları

Tıraşsız saç ekim yönteminin dezavantajları içerisinde greftlerin yerleştirilmesi sırasında mesafenin çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekir. Eğer mesafe doğru bir şekilde ayarlanamaz ise hastanın diğer saçlarını kaybetme riski ortaya çıkar. Uygulamanın bir diğer dezavantajı ise zaman açısından işlem süresi uzundur.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonuçları

Kontrollü ve başarılı bir şekilde gerçekleşen tıraşsız saç ekimi sonucunda istenilen sağlıklı saçlar elde edilir. Kellik ve saç seyrekliği sorunu yaşayan kişiler saç ekim yöntemleri sayesinde kendilerini daha iyi hissederek psikolojik ve sosyal açıdan rahatlamış olurlar.

Tıraşsız Saç Ekimi İle Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşsız saç ekim yöntemi kesirleri psikolojik olarak sosyal çevre baskısından kurtarır. Tıraşsız saç ekimi yönteminde sadece donör bölge tıraş edildiği için o da uzun saçlar yardımıyla kamufle edilebilir. Bu nedenle tıraşsız saç ekimi yaptıranlar günlük hayatlarında herhangi bir aksaklığa gitmeden normal bir şekilde devam edebilirler. Tıraş edilen yöntemlerde ise saç ekimi işleminin uygulandığı anlaşılır ve kötü bir görüntü ortaya çıkar. Tıraşsız saç ekim yöntemleri en çok bayanları rahatlatır. Bu yöntem sayesinde bayanlar saçlarını kısa kesmek zorunda kalmazlar. Tıraşsız saç ekimi daha çok saç tarzını ve stilini değiştirmek istemeyen kişiler tarafından tercih edilir. Normal saç ekim yöntemlerinde ise saçlar kazındığı için kişiler gündelik yaşamlarında belli bir süre uzaklaşmak zorunda kalırlar.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tıraşsız saç ekimi yönteminde sadece donör bölge tıraş edileceğinden çok az greft toplanır. Bu nedenle gür ve dolgun saçlara sahip olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulama değildir. Tıraşsız saç ekimi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer önemli detay ise işlemi gerçekleştirecek doktorum bu konuda deneyimli olmasıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Traşsız saç ekimi fiyatları kişiye ve kullanılacak tekniğe göre değişkenlik gösteriyor. Bu yöntem uzmanlık isteyeceğinden dolayı fiyatları diğer yöntemlere göre daha yüksektir. Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenlerin fiyatlar hakkında fikir sahibi olmaları daha sağlıklı olacaktır.