Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

You can request BEFORE and AFTER hair transplantation photos!

Would you like to see photos of our patients before and after hair transplantation?

You can contact us by filling out the form or by calling us live via the buttons on the side

blank
About Us CYPRUS HAIR CENTER

Don’t waste your time searching for a place for a hair transplant in Turkey. Hair transplants in Cyprus are guaranteed for a LIFETIME. Our company has successfully transplanted more than 52,000 patients from 62 countries around the world. It has gained its reputation from America to Japan with its successful operations until today.

MORE
blank
AN 8-HOUR OPERATION
blank
100% PAIN FREE
blank
HIGHEST DENSITY
blank
LIFETIME WARRANTY
About the Operation CYPRUS HAIR CENTER

Our company has successfully transplanted more than 52.000 patients from 62 countries of the world. It has reached this reputation from America to Japan with its successful operations until today.

blank
Operation Time 6 – 8 Hours
blank
Anesthesia Local anesthesia is applied
blank
Results Period 12 – 18 Months
blank
Techniques Used FUE, PRP, DHI, Longhair, Sapphire
blank
Who Can Do? Patients who have received approval from relevant specialists
blank
Return to Daily Life 7-10 Days
blank

uzun bir sure bu isi cok iyi yapan merkez aradim durdum, en sonunda kararımı verdim ve 1 ay önce masaya uzandim 2000 greftlik bir ekim yapildi, su an icin herhangi bir sikinti yok.dikkat edilmesi gereken en onemli husus para degil, ekilen saçın yönü bile çok önemli. yani yapacak ekip çok tecrübeli olmali, diger turlu çim adam olma tehlikesi de var.

GÖKHAN ERKAN
blank

Ben aileden kalıtsal olarak liseden beri seyrek saçlarla uğraştım.şuan yaşım 30. Ben 2 ayrı operasyon geçirdim.Yani bildiğiniz klasik keldim.Yanlar var üstte milim milim tüyler vardı.Şimdi saçlarım gayet güzel ve özgüvenim yerine geldi

HAKAN GÜLER
blank

Geçen yıl ağabeyim 2 hafta önce de ben ve en yakın arkadaşım ekim yaptırdık ve çok memnunuz. Gerçekten iyi bir saç ekim merkezi bulmak kolay değil. Size iyi araştırmalar

FARUK AYDEMİR
blank
Contact Us! CYPRUS HAIR CENTER